משרד חקירות – כאן בשבילכם

משרד חקירות פרטיותיש הרבה מאוד גופים כמו מועצות מקומיות, בנקים וגם אנשים פרטיים שמעוניינים לעשות חקירות כלכליות על אנשים מסוימים ולכן הם פונים למשרד חקירות.

חקירה כלכלית באה לבדוק מהו מצבו הכלכלי של מישהו. איזה נכסים יש לו, חשבונות בנק, כמה כסף במצטבר. איזה רכוש יש לו? האם הוא מחזיק גם בחשבונות בנק בחו"ל, האם הוא העביר רכוש על שם אחרים אבל זה שלו ועוד ועוד.

חלק מהלקוחות הקבועים של חקירות כלכליות הן בדרך כלל נשים העומדות לפני פירוק המשפחה, ולפי החוק הן זכאיות לקבל חצי מהונו ורכושו של הבעל.

הרבה פעמים בעלים מנסים להתחכם ולהעלים מנשותיהם את המספרים הנכונים וזהו תפקידו של החוקר הפרטי לחשוף את האמת על מצבו הכלכלי, שכן מחצית ממה שיש לו מגיע לאשתו.

האם לתבוע מישהו? משרד החקירות יחליט!

בחלק מהמקרים של הזמנת חקירות כלכליות באמצעות משרד חקירות, מדובר באנשים שאחרים נותרו חייבים להם כסף והם רוצים לשקול אם לתבוע אותם.

הליך של תביעה עלול להיות יקר, ארוך ומסורבל ולכן הם רוצים לדעת קודם, מה מצבם הכלכלי של החייבים להם. אם למשל הם יגלו שהם בפשיטת רגל ואין להם לא כסף ולא נכסים, ייתכן שינסו להגיש תביעה יותר קטנה בתביעות קטנות או לוותר בכלל על העניין משום שבסופו של דבר, תפקידו של בית המשפט הוא להחליט כמה כסף חייבים יחזירו כל חודש לנושים שלהם, אבל הם לא יכולים להגיע להחלטות כאלה אם לחייבים האלה אין בכלל כסף להחזיר. הם מסובכים כלכלית, אין להם בית, אין להם רכוש ונוסף לכל הם מובטלים.

בית המשפט לא יכול להכריח אדם לעבוד כדי להחזיר חובות. (במקרה של מזונות זה לא עובד).

איפה מסתתר החייב?

אחד הדברים הראשונים שכל משרד חקירות יעשה כדי להתחיל חקירה כלכלית היא לאתר מהו מקום מגוריו של מי שמתבצעת עליו החקירה. תהליך זה מתבצע ע"י חוקר פרטי מיומן ומקצועי בעל ניסיון רב בתחום.

מן הסתם כאשר מדובר למשל בחייב, הוא לא תמיד יתגורר בכתובת הרשומה שלו, ואם הוא מסובך כלכלית ויש לו נושים, הרי שגם מפניהם הוא ינסה להסתתר והוא עלול להתגורר במקום אחר כדי לחמוק מהם.

כדי לבצע חקירה כלכלית אודותיו, צריך משרד חקירות לאתר ראשית איפה הוא גר כדי לעקוב אחר ההתנהלות שלו, ממנה גם נתין להסיק עובדות על מצבו הכלכלי כמו למשל אם הוא עובד או לא.

תביעות צד ג' של חייבים

לפעמים יטען אדם שאין לו כסף ויצהיר עליו אך  חקירה כלכלית מקצועית צריכה גם לבדוק, האם יש לו תביעות כלפי צד ג' והן מתבררות בבית משפט.

אם אכן יש תביעות התלויות ועומדות, סימן שיום אחד, איכשהו יגיעו אליו כספים, וגם הם משתכללים בדו"ח הסופי של משרד החקירות.

באותה מידה שניתן לגלות תביעות של אדם, כך ניתן לגלות גם מי תבע אותו ולדרוש איחוד תיקים, כדי להבין בדיוק כמה הוא חייב וכמה חייבים לו.

סוגר חברה ופותח בשם אחר- לחמוק מהנושים

בעלי חברה שהסתבכו בכספים יכולים להודיע לנושים שלהם שהם סוגרים את החברה ובעצם, הם לא סוגרים אותה אלא מתחמקים מתשלום החובות.

מה שהם עושים זה לפתוח חברה אחרת, תחת פעילות דומה אבל בשם אחר, מבלי שהנושים ידעו מזה דבר וחצי דבר.

האפשרות היחידה שהם ידעו מזה תהיה אם הנושים יזמינו משרד חקירות לחקירה כלכלית, וזו תעלה על הקשרים בין חברה אחת לשנייה וגם תוכיח שמדובר באותה גברת אך בשינוי של שם חברה אחרת…

סגירת תפריט
Sorry, our business is not operational at this hour

Please try our contact page