גניבת זרע

חקירות פרטיות
גילוי בגידות
מעקבים והאזנות
גניבת זרע
גניבת זרע

גניבת זרע – אבהות בכפייה

קורבן למקרה של גניבת זרע? פנה עוד היום לקבלת ייעוץ חינם. משרד מור חקירות מתמחה בחקירות בנושא גניבות זרע ופועל בשיתוף פעולה עם משרדי עו”ד המובילים בתחום.

גניבת זרע – מה החוק אומר

גניבת זרע אינה נחשבת עפ”י החוק כעבירה פלילית. אין שום חוק האוסר על גניבת זרע, אין שום הגדרה משפטית למינוח עצמו, אבל אין ספק כי התופעה עצמה קיימת ובגדול.
גניבת זרע הנה פשוטו כמשמעו. כיוון שזרע נחוץ להולדת ילד, זקוקה לו אישה פלונית וכיוון שיחסי מין הם היום חלק מכל מערכת יחסים ולצורך העניין גם מפגש אינטימי חד פעמי בין גבר לאישה, סביר להניח כי יכולה להתרחש גניבת זרע מצידה של האישה ולא בתום לב.

התוצאה ילד שהגבר לא היה שותף להחלטה להביאו לעולם ואם תרצו- גם לא להיות שותף להיווצרותו, אם כי המפגש האינטימי אפשר זאת, כאשר האישה אינה חושפת או מגלה את הגניבה שהיא מתכננת לעשות, והכול כדי להביא ילד לעולם, ללא ידיעתו של הגבר “בעל הזרע”.

גניבת זרע – נושא מכעיס וחמור מאין כמותו

רצונן של נשים בילד ברור לחלוטין, אבל לא ברור מדוע אישה תגנוב זרע ממי שאמור להיות אב ילדה, מבלי להכניס אותו בסוד העניינים. התנהגות זו הנה בלתי אחראית גם מצידה של האישה , כל שכן מעמידה את התינוק המתוכנן במצב שבו לא תהיה לו דמות אב, וכל זאת נעשה על דעתה של האם וברצון ברור וממוקד, תוך התעלמות מרצונו ודעתו של הגבר.
בית המשפט העליון הביע את דעתו בעניין והיא- כי מי שמקיים יחסים, יישא בתוצאות מעשיו, ולא עזר לו גם לגבר שאישה נטלה זרע מקונדום שהושאר לאחר מעשה ושאבה את תוכנו, הכול כדי להיכנס להריון. וגם במידה והאישה מודה באשמה, יהיה הגבר מחויב בתשלום דמי מזונות לילד שיולד עפ”י חוק.

קיימת יחסים – תשלם מזונות

בתי המשפט והערכאות השונות, תמיד רואים את טובת הילד. כך יוצא כי גם במקרה של גניבת זרע, החוק יראה את טובת הילד.
גבר לא יוכל לטעון להגנתו כי נקט בכל האחריות ואף השתמש בעצמו באמצעי מניעה, אם כתוצאה מיחסים אישה הרתה. הוא גם לא יוכל לטעון כי הסכים עם האישה כי לא תיכנס להריון, וגם לא יוכל לטעון נגדה אף אם שיקרה ואמרה לו שהיא משתמשת באמצעי מניעה ולא עשתה כן.

הדבר החשוב ביותר והוא התופס מבחינה משפטית הוא – שיש ילד והאב יהיה מחויב למזונות כלפיו.
דבר אחד לא תוכל האם “גונבת הזרע” לדרוש מהאב וזה שיקיים מערכת יחסים אבהית עם הילד. ואישה שגונבת זרע, עושה זאת מתוך הצורך שלה ולא מתוך הצורך של הילד המתוכנן לבוא לעולם. כיוון שכך, ילדים רבים שהם תוצאה של גניבת זרע לא מכירים את האבות שלהם שנושאים עימם כעס רב על גניבת הזרע.

האם ניתן לכפות בדיקת אבהות?

בדיקה, כמו כל בדיקה לא ניתן לכפות על איש ובכלל זה בדיקת אבהות. מדובר בבדיקת דם שנעשית לילד לאב ולאם שניתן לעשותה במספר בתי חולים בארץ. עלותה עומדת על 3,000-4000 ₪ ואחוז הוודאות שלה הוא 99%. משכך- כל בית משפט מכריז על האב כאביו של הילד נשוא המחלוקת ומחייב הוא מתשלום מזונות כדת וכדין.
גבר שתלויה ועומדת נגדו הכרזה על היותו אב, גם אם יסרב לעשות את הבדיקה, יצטרך לשלם מזונות למי שהאם טוענת שהנו אביו.

המקרה של ד.

ד’ עובד מדינה בן 28 מחיפה. מקבל טלפון מל’ המבשרת לו בחגיגיות שהיא ילדה ושיש להם בן. את ל’ הכיר בחדר כושר ליד הבית, נפגשו פעם אחת ובהמשך הזמינה אותו לדירתה. אחרי המפגש הזה  ד’ לא שמע ממנה שוב עד לפני כחודש. אחרי 3 שבועות של מריטת עצבים מתקבלת התשובה של בדיקת האבהות (בדיקה גנטית). התינוק אכן שלו . ל’ הרגיש שכל עולמו חרב, ארוסתו הפסיקה לדבר איתו, ההורים בקשו לבטל את החתונה, הוא לא הצליח לעבוד, נכנס לדיכאון ואף ניסה לשים סוף לחייו. לא זה לא סיפור דמיוני – ולא סרט הוליוודי.  זה סיפור החיים של ד’ בן 28 חמד של בחור שנפל קורבן לגניבת זרע /אבהות כפוייה.

ל’ אישה גרושה +2 החליטה לסמן לה למטרה את ד’ כאבא פוטנציאלי עובד מדינה ומבוסס למרות גילו הצעיר. לאחר תכנון מדוקדק של יום הביוץ, לקיחת הורמונים ותכנון נכון של ה”פגישה המקרית” שלהם בחדר כושר – נשארה ל’ בהריון. בזמן ההיריון ישבה ותפרה תיק מזונות מנופח שישלח לד’  לאחר הולדת בנם וכך עשתה, לאחר קבלת התוצאות החיוביות נשלחה לד’ בקשת מזונות בסה”כ  ₪ 10000 בחודש על מזונות ומדור לאחר המלצה ד’ פנה למשרדנו ולבקשתו ערכנו חקירה מקיפה בה  התגלו ממצאים לפיהם ל’ תכננה הכל לפרטי פרטים.

מסימון המטרה שלה (עובד מדינה מבוסס) עד לפגישה ה”מקרית” ליום הביוץ ולקיחת הורמונים המוודאים את כניסתה להריון. בנוסף דאגה בהנחיית עו”ד המלווה אותה לנפח הוצאות באופן שיאפשר הגשת תביעת מזונות גדולה בחקירתנו הובהרה רמת ההוצאות האמתית וכן כי ל’ כבר במערכת יחסים עם גבר אחר וחולקת עמו בהוצאות המגורים
לאור ממצאינו החליט בימ”ש להקטין את  המזונות מ-10,000 ₪ לחודש  ל-1,500 ₪ בחודש בלבד.

מיותר לציין כי מדובר בחיסכון של מאות אלפי ₪ במהלך השנים. בשנים האחרונות אנו עדים להתגברות התופעה של גניבות זרע בארץ כמו בעולם, נשים שבמקום לפנות לבנק הזרע מוצאות “תורם”  בעל כורחו שע”פ החוק גם הופך לממן של הילד כל חייו לעיתים מדובר גם במערכת יחסים קצרה או ברומן מזדמן.

כתבה בעיתון הארץ 2013 :  אישה תשלם לגבר 110,000 ₪ בגין גניבת זרע
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.2179795

חוק תשלום מזונות

כל ילד זכאי למזונות מהוריו, גם אם הוריו אינם נשואים זה לזה, גם אם אביו מעולם לא ידע על קיומו, וגם אם אביו נשוי לאישה שאינה אימו
ולכן האבא חייב לשלם לילד שלו מינימום מזונות בסה”כ 1700 ₪ לעיטים קרובות מתווספים לזה גם הוצאות שונות כגון מדור וצרכים מיוחדים (גם במקרה של גניבת זרע)

איך ניתן להימנע מגניבת זרע

  • – אין לקיים יחסי מין מזדמנים ללא קונדום *
  • את הקונדום יש לרוקן / להשמיד *
  • יש לבצע בדיקת רקע ראשונית לבת זוג פוטנציאלית *

סימנים מקדימים לגניבת זרע

  • היא תיזום איתך מגע מיני בצורה נחושה וגלויה מדי *\
  • היא תבטיח לך שהיא מוגנת ולוקחת גלולות או שיש לה התקן או שהיה לה מחזור בדיוק אתמול *
  • היא תנסה להתעקש על יום מסוים בו תקיימו את יחסי המין *

מה ניתן לעשות במקרה של גניבת זרע

  • במידה והגילוי הוא בשלבי ההיריון – כמובן להציע הפלה *
  • לפנות בהקדם האפשרי אל משרד חקירות לקבלת ייעוץ *
  • לפנות למשרד עו”ד המתמחה בתחום *

משרד מור חקירות מתמחה בחקירות בנושא גניבות זרע ופועל בשיתוף פעולה עם משרדי עו”ד המובילים בתחום ומעסיק חוקר פרטי מקצועי במיוחד לתחום זה.

פנה עוד היום לקבלת ייעוץ חינם. תמיד יש מה לעשות ותמיד ניתן להקטין מזונות במקרים מסוימים ניתן לתבוע את האם על הונאה ולקבל ממנה פיצוי כספי בגובה המזונות המשולמים

למה לחיות עם האי וודאות – הזמינו חקירה ותוכלו לישון בשקט

לפגישת יעוץ דיסקרטית ללא שום התחייבות – התקשרו: 077-8041396 או צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גניבת זרע

צריך עזרה? קבל הצעה תוך שעה

חושדת שהוא בוגד בך?
אין עשן בלי אש!
99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!