ירושות וצוואות

משרד חקירות

אחת החקירות המוזמנות ע”י משרד חקירות היא בנושא של ירושות וצוואות. כידוע ישנו חוק המגדיר מתי קיימת צוואה חוקית, ומתי היא לוקה בחסר. אחד התיקים שהגיע לחוקר ירושות וצוואות של משרד חקירות מוביל בתל אביב, העלה סוגיה באשר לקשר בין תובע קיומה של צוואה לעובדה שהוא הזוכה היחיד בצוואה. אולם מנהל עזבון אמו של המנוח, ביקש לדחות את קיומה של הצוואה מפאת חוסר תקינותה כחוק.

אחד הדברים שפוסלים צוואה היא האפשרות שמי שערך אותה לא היה כשיר לעשותה מכל מיני סיבות. במקרה הזה שהגיע למחלקת ירושות וצוואות של משרד חקירות עלה כי המנוח שהותיר בצוואתו שתי דירות לתובע, היה אלכוהוליסט כבד, אבל התובע לא הצהיר על כך בבית המשפט.

חוקר פרטי של המשרד יצא להתחקות אחר הפרופיל של עורך הצוואה, במטרה להוכיח כי נפלו בה פגמים.

המוריש מכור לסמים

חוקר מטעם משרד חקירות יצא עם סיפור כיסוי לבית מגוריו של המנוח ודיבר עם השכנים. מהשיחות עלה כי מדובר בנרקומן ואלכוהוליסט כבד, ולדברי השכנים הוא היה מדי יום בשיכרון כבד. משם פנה החוקר אל רופא המשפחה של המנוח והצליח לקבל תמונת מצב שבהחלט מעלה את השאלה לגבי יכולת המנוח לערוך בכלל צוואה.

מסתבר מעדותו של הרופא כי המנוח היה מכור לאופיאטים ואלכוהול וכן השתמש בתרופות עם ווליום הרופא טען כי אכן הוא מכיר את המנוח כמי שצרך תרופות וסמים שלהם הייתה השפעה עליו ואי שקט פסיכו מוטורי. הוא היה חסר שיפוט והתפקוד שלו היה ירוד. כל העדות הזו מטילה ספק רב ביכולתו להבין בין רע וטוב כאשר הוא עורך צוואה.

לאור המידע הזה אליו הגיע החוקר הפרטי, קיבל בית המשפט את עמדת מנהל העיזבון לדחות את הצוואה אותה ביקש היורש “התובע” לקיים.

חוקר פרטי- מי יורש על פי חוק?

התערבות של חוקר פרטי בתחום של צוואות וירושות, נדרשת רק במידה ונעשה משהו לא חוקי. עפ”י החוק באין צוואה היורשים הם בן או בת הזוג ואחריהם הילדים. אולם אם למשל מישהו מגיש התנגדות לצוואה, אזי לא ניתן יהיה לקיים אותה עד שהנושא לא יידון.

סיבות לעיכוב קיום צוואה הם בין השאר: השפעה בלתי הוגנת על המוריש, אי-כשירות שכלית או רפואית.  התנגדות כזו תוגש רק אחרי שהיורשים על פי הצוואה הגישו אותה לרשם לענייני ירושה.

בקשה לקיום צוואה מחייבת פרסום בעיתון, ואכן חלק מהלקוחות של משרד חקירות בנושא צוואות וירושות, פעלו לחקור צוואות מסוימות, אחרי שראו את פרסומן בעיתון.

מנהל משרד חקירות גדול מוביל בתחום צוואות וירושות אומר, כי יש המון סיפורים לא חוקיים בכל הנושא הזה של ירושות, ובדיוק בגלל זה יש לו צוות מיומן של חוקרים פרטיים שעוסקים רק בנושא זה.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם משרד חקירות מור חקירות דיסקרטיות מובטחת

סגירת תפריט

צריך עזרה? קבל הצעה תוך שעה

חושדת שהוא בוגד בך? אין עשן בלי אש!

99% ממקרי החשדות מתגלים כמוצדקים!